BRAVA

POWIĘKSZANIE I REKONSTRUKCJA PIERSI WŁASNĄ TKANKĄ TŁUSZCZOWĄ Z ZASTOSOWANIEM SYSTEMU BRAVA

5391_brava4cfree_scale.jpg 

Mastektomia, wrodzone wady czy kompleksy z powodu małych piersi - to problemy, z którymi zmierza się wiele kobiet. Dla Pań, które obawiają się ciała obcego w postaci silikonowych implantów naturalną i bezpieczną alternatywą jest metoda BRAVA AFT.

 

Na czym polega metoda BRAVA AFT?

To połączenie zabiegu przeszczepu własnego tłuszczu do piersi (zwanego AFT lub lipofillingiem) ze stosowaniem Systemu BRAVA przed i po zabiegu przeszczepu tłuszczu. Tłuszcz do przeszczepu pobierany jest z miejsc gdzie występuje w nadmiarze (na przykład z brzucha, pośladków czy ud) i przenoszony w piersi w celu korekty ich kształtu, asymetrii, powiększenia rozmiaru lub rekonstrukcji. Pozwala to na jednoczesne modelowanie sylwetki pacjentki.

 

Przygotowanie piersi do przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej przy pomocy Systemu BRAVA
Urządzenie BRAVA to zewnętrzny ekspander przypominający biustonosz, składający się z pary półsztywnych miseczek. Wytwarzanie podciśnienia w miseczkach urządzenia powoduje delikatne zasysanie piersi. Efektem jest rozciągnięcie tkanki piersi oraz powstanie miejsca dla podawanego w dalszym etapie leczenia tłuszczu.
Dodatkowo stosowanie Systemu sprzyja tworzeniu się nowych naczyń krwionośnych oraz stymuluje naczynia limfatyczne, które zapewniają lepsze odżywienie tkanki i wspierają przeżycie wszczepionego tłuszczu.

 

Pacjentka stosuje System zwykle w godzinach nocnych (średnio 10 godzin na dobę) najczęściej w okresie jednego miesiąca przed oraz dwa tygodnie po zabiegu (a w przypadku rekonstrukcji sześć tygodni przed oraz cztery tygodnie po zabiegu). W ciągu dnia aparat nie musi być stosowany, co umożliwia pacjentce pełną aktywność.

System posiada unijny certyfikat CE – gwarantujący bezpieczeństwo użytkowania.


Zastosowanie metody BRAVA AFT™.

Metodę można stosować w celu powiększenia piersi, korygowania wad piersi i klatki piersiowej oraz do odtworzenia piersi po mastektomii – całkowitej lub częściowej.
• Powiększanie oraz korekta estetyczna piersi (asymetria piersi, piersi tubularne, inne wady wrodzone, małe ubytki tkanek w piersi np. po usunięciu torbieli). Przy zastosowaniu Systemu BRAVA z przeszczepem tłuszczu piersi można powiększyć nawet o dwa rozmiary miseczki. Ostateczny wynik zależy od wielu czynników, m.in. od tego, jaką ilość tkanki tłuszczowej ma pacjentka.
• Rekonstrukcja piersi. W przypadku mastektomii metoda BRAVA AFT™ stanowi naturalne rozwiązanie dla kobiet po częściowo lub całkowicie odjętej piersi. Jest alternatywą dla obecnie stosowanych metod, często wymagających trudnych i okaleczających operacji, które pozostawiały na ciele wiele szpecących blizn. Dzięki kilku zabiegom przeszczepu tkanki tłuszczowej z użyciem urządzenia BRAVA przed i po ich przeprowadzeniu, można odzyskać naturalną pierś i równocześnie poprawić kształt sylwetki.

Badania wykazały, że połączenie zabiegu przeszczepu tłuszczu z użyciem Systemu BRAVA sprawia, że trwale przeżywa średnio 82% komórek tłuszczowych. W przypadku samego przeszczepu tłuszczu, bez uprzedniego zastosowania Systemu, szansę na przeżycie ma ok. 50%.

 

Więcej informacji na stronie www.mojabrava.pl